Pentru ce este atâta suferinţă pe pământ?
Zice dreptul Iov că omul este născut pentru suferinţă (cf. Iov 5, 7). Iar Sfîntul Pavel zice că „toate făpturile sunt în suferinţă” (Romani 8,21). Suferinţele din lume sunt urmare a căderii omului din...
oradereligie.net - Cereți și vi se va da! Căutați și veți afla! Bateți și vi se va deschide!
Zice dreptul Iov că omul este născut pentru suferinţă (cf. Iov 5, 7). Iar Sfîntul Pavel zice că „toate făpturile sunt în suferinţă” (Romani 8,21). Suferinţele din lume sunt urmare a căderii omului din...